برگزاری جلسه کارشناسی تهیه طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند

برگزاری جلسه کارشناسی تهیه طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند


برگزاری جلسه کارشناسی تهیه طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند ،  رحیم دل رئیس سازمان از برگزاری جلسه کارشناسی تهیه طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند به صورت منطقه ای و با حضور نمایندگانی از حوزه خدمات شهری ، شهرداریهای شهر حمیدیا، زارچ ، شاهدیه ، امور شهری استانداری ، اداره کل محیط زیست استان ، بخشداری مرکزی و شرکت مشاور در انجام این طرح در روز شنبه مورخ 99/06/01 خبر داد.

رحیم دل با تشریح ضرورت انجام این طرح ، عنوان کرد: طرح مذکور برای نخستین بار در شهر یزد انجام که به صورت برنامه کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت از اسفندماه سال گذشته کلید خورد و اکنون وارد مراحل اجرایی می شود .

وی افزود مهلت زمان اجرای این طرح 18 ماه می باشد که مشاور می بایست در این مدت در مواردی چون ارائه راهکارهای مناسب و بومی جهت استفاده از بهترین روش مدیریت پسماند و روشهای دفع پسماند خانگی و نخاله های ساختمانی و همچنین سیاست گذاری در خصوص مراکز پردازش ، نحوه جمع آوری ، حمل و نقل ، ذخیره سازی در شیوه های دفع ارائه دهد.

رحیم دل با بیان اینکه پسماند  و دفع صحیح این مواد هم از لحاظ زیست محیطی و هم از نظر سلامت شهروندان نقش مهم و اساسی در جوامع دارد افزود ، پسماند جزئی از زندگی هر فرد می باشد و مدیریت و دفع آن به برنامه ریزی دقیق و صحیح نیازمند است چراکه مباحث زیست محیطی وسلامت شهروندان عجین شده است.

در ادامه نمایندگان حاضر در جلسه ضمن ارائه گزارشی از روند اجرایی مدیریت پسماند در شهرها و همچنین معضلات و مشکلات موجود ، خواستار شناسایی این مشکلات و همچنین ارائه راهکارهای عملی و اجرایی در این طرح شدند.

لازم به ذکر است در پایان نیز مشاور مربوطه با ارائه گزارشی از روند پیشرفت پروژه  براساس جدول زمان بندی مقرر دانست ؛ ضمن حضور مستمر در شهرها از روند کار بصورت نزدیک آشنا و نسبت به تهیه اطلاعات پایه براساس دستورالعمل های موجود اقدام نماید.