هر روز یک کیسه پلاستیکی کمتر

هر روز یک کیسه پلاستیکی کمتر

به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمینه مضرات استفاده از کیسه‌های نایلونی، ۲۱ تیر ماه از سوی طرفداران محیط زیست روز بدون کیسه نایلکس نامگذاری شده است. ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه زیان های بهداشتی و محیط زیستی استفاده از کیسه های پلاستیکی از جمله اهداف مهم نامگذاری روز بدون نایلکس بوده است.

به گفته مهندس رحیمدل رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد با توجه به تجزیه ناپذیر بودن انواع نایلکس ها که مدت زمان 300 سال برای از بین رفتن آنها در طبیعت نیاز است و انباشته شدن آنها علاوه بر وارد آوردن آسیب جدی بر محیط زیست و تخریب منابع طبیعی و آلودگیهای منابع آبی موجب بد منظری شهر می گردد ، این سازمان اقداماتی را با هدف تاکید بر نقش فردی شهروندان و ایجاد نگرش تغییر الگوی مصرف و کاهش استفاده از کیسه و ظروف پلاستیکی یکبار مصرف در فروشگاه ها ی زنجیره ای مواد غذائی انجام داده است.

 

 

 

به همین مناسبت در روز 21/04/97 مراسم جشنی با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی ، در محل پارک کوهستان برگزار گردید. در این جشن که مصادف با ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و حضور افتخاری خدّام آن حضرت برگزار شد ، ضمن توزیع تعداد 2000پکیج (حاوی کیسه پارچه ای خرید و دستمال پارچه ای سفره نان و بروشور آموزشی ) بین شهروندان ، از شهروندان نمونه ای که در امر تفکیک پسماند از مبدأ مشارکت نموده بودند تقدیر و تشکر بعمل آمد.

در پایان به 30 نفر از مشارکت کنندگان در طرح تفکیک از مبدأ به قید قرعه جوایزی اهدا گردید.