همایش دوچرخه سواری کمپین نه به کیسه های پلاستیکی

همایش دوچرخه سواری کمپین نه به کیسه های پلاستیکی

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند، در صبحگاه سه شنبه، بیستم تیرماه 96، همایش دوچرخه سواری به مناسبت روز جهانی  بدون نایلکس برگزار گردید.

دوچرخه سواران یزدی با اجتماع در ایستگاه دوچرخه سواری باغ ملی، با پوشیدن روپوش های شب رنگ که بر روی آن شعار "آ سمون آبی، رکاب سبز" و "کمپین نه به کیسه پلاستیکی"نوشته شده بود مسیر میدان آزادی، بلوار شهید صدوقی، باهنر و دانشجو را به سمت پارک شهر شادی رکاب زدند.

 "حمید رضا رحیمدل" که خود از فعالان عرصه محیط زیست است، با حضور در جمع دوچرخه سواران و رکاب زدن در بین دوچرخه سواران علاقه مند به محیط زیست،به انتهای مسیر رسیدند و برای حاضرین سخنرانی و اذعان داشت: امروزه کیسه های پلاستیکی هزینه بسیار بالایی را برای مدیریت شهری به بار آورده و ورود بی رویه ی این  کیسه ها خسارات و آسیب های جبران ناپذیری را به محیط زیست وارد نموده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در ادامه افزود متاسفانه شاهد فروش گسترده کیسه های پلاستیکی در فروشگاه ها و نانوایی ها هستیم  و این مسئله نه تنها محیط زیست ما را تهدید می نماید، بلکه در صورت استفاده از این کیسه ها جهت نگهداری و حمل مواد غذایی داغ بویژه نان، باعث آزاد شدن مواد شیمیایی مضر برای سلامتی انسان می گردد.

رحیمدل همچنین با تبریک ثبت جهانی بافت تاریخی شهر یزد در فهرست یونسکو، خاطر نشان کرد در فرهنگ یزدی ها استفاده از سفره پارچه ای برای نگهداری نان، مرسوم بوده است و در راستای فرهنگ سازی این مهم، قصد توزیع 2500سفره پارچه ای نان در تعدادی از نانوایی ها وبین شهروندان را داریم.

وی همچنین افزود 21 تیرماه روز جهانی بدون نایلکس می باشد و به همین مناسبت سازمان مدیریت پسماند شهرداری یزد در روز چهارشنبه 21 تیرماه 96، مراسم جشنی با موضوع "کمپین نه به کیسه های پلاستیکی " در محل فروشگاه رفاه مرکزی یزد واقع در بلوار امام جعفر صادق (ع) از ساعت 21 تا 23 برگزار خواهد نمود و از همه علاقه مندان و دوستداران محیط زیست دعوت نمود در این مراسم حضور بهم رسانند.

گفتنی است درانتهای مراسم با حضورتنی چند از مسئولین شهرداری یزد محمد رضا شفیعی (معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهری)، محمد صفدر پور (رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری)، مهدی شهریاری (مسئول روابط عمومی معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل شهری) و همچنین سرگرد عزیز ا... دستوار( رئیس پلیس راهور شهرستان یزد)، سید حسین سید عربی (رئیس هیئت ورزشهای همگانی شهرستان یزد) به قید قرعه به 20 نفر از دوچرخه سواران جوایزی اهدا گردید.