واگذاري تفكيك پسماند از مبدا در شهر يزد به پيمانكار بخش خصوصي

واگذاري تفكيك پسماند از مبدا در شهر يزد به پيمانكار بخش خصوصي

واگذاري تفكيك پسماند از مبدا در شهر يزد به پيمانكار بخش خصوصي

 

به منظور گسترش اجراي طرح تفكيك پسماند از مبدا ( جدا سازي پسماند خشك از تر ) ، جمع آوري و حمل پسماند خشك از اول مرداد ماه سال جاري ، پس از طي مراحل قانوني به بخش خصوصي واگذار شد . با تلاش پيمانكار بخش خصوصي ، تا نيمه اول مهر ماه سال جاري مناطق تحت پوشش جمع آوري ( از 30% مساحت كل شهر در ابتداي واگذاري ) به 55% رسيد و اميد است تا پايان ديماه اين رقم به 100% و مقدار پسماند خشك جمع آوري شده از رقم متوسط روزانه 5 تن در حال حاضر به حداقل 10 تن افزايش يابد . طبق برنامه ريزي انجام شده از سوي پيمانكار ، پسماندهاي خشك ، بصورت هفتگي جمع آوري ميشود .

لازم به ذكر است كه بنا به تقاضاي شهروندان و بمنظور خدمات رساني بهتر ، در سطح شهر اماكني براي نصب ايستگاه‌هاي ثابت ويژه جمع آوري پسماند خشك در نظر گرفته شده است كه پس از طي مراحل اداري ، در آبان ماه تعدادي از آنها نصب خواهد شد . شهروندان ميتوانند با مراجعه به اين اماكن ، پسماند خشك ( كاغذ ، پلاستيك ، مقوا و .... ) را تحويل و هديه دريافت نمايند .

شايان توجه است كه بر اساس ماده 4 قانون مديريت پسماند ، شهروندان مراكز استان‌ها و شهرهايي با جمعيت كمتر از يك ميليون نفر تا پايان سال 1392 موظف به تحويل پسماندها بصورت تفكيك شده مي‌باشد . اميد آنكه در سايه تفاهم و تعامل مسئولين امر و همدلي و همكاري بيش از پيش شهروندان گرامي ، شاهد اعتلاي روز افزون سطح بهداشت جامعه و حفظ محيط زيست شهرمان باشيم .