ضرورت رعایت پروتکل ها و نکات بهداشتی در معابر شهری

ضرورت رعایت پروتکل ها و نکات بهداشتی در معابر شهری

مدیر منطقه دو شهرداری یزد با بیان اینکه یكی از دغدغه‌های مهم در شهرها، زیبایی سیمای شهری است، گفت: امروزه با گسترش شهرنشینی، تولید بیشتر زباله‌ها به معضلی جدی برای محیط زیست، سلامت مردم و منظر شهری تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی منطقه دو شهرداری یزد – سید ابوالفضل کشفی اظهار کرد: شهر و شهرنشینی تابع اصول و قوانینی است که شامل رفع مشکلاتی نظیر بهداشتی، اجتماعی و ترافیکی است.

مدیر منطقه دو شهرداری یزد با توجه به نارضایتی اهالی کوی شهید رجایی و میدان مهدیه از عدم جمع آوری زباله و نظافت آن ابراز ناراحتی نمود و افزود: علی رغم زحمت پاکبابان، متأسفانه به علت وجود خانه های مسافر متعدد، وجود بیمارستان مادر، عدم رعایت اصول بهداشتی و افزایش مطب های موجود در کوچه ها با تولید شدید زباله گاهاً زباله عفونی در طول مدت شبانه روز هستیم که کار جمع آوری را مشکل ساخته و نازیبایی بهداشتی را بدنبال دارد.

وی با بیان اینکه امنیت شغلی و رفاه پاکبانان، نظارت دقیق بر عملکرد پیمانکاران جزء اصولی‌ترین کارها در هموار ساختن مسیر پاکیزگی شهر یزد می باشد، افزود: برای چندمین بار به شکل کامل، این نواحی که شامل 20 هکتار معابر اصلی و فرعی و زمین های افتاده می باشد، تنظیف و پاکسازی و زباله های آن تمیز شد.

کشفی تاکید کرد: رعایت حقوق شهروندی از نکات مهمی است که همه افراد باید براساس آن در جامعه رفتار کرده و مسؤولان امر نیز تلاش کنند تا با ابزارها و شیوه‌های نوین و به روز در این حوزه به زیبایی‌های شهری کمک شایانی داشته باشند.

مدیر منطقه دو شهرداری یزد تصریح کرد: با توجه به اینکه پاکبانان بیشتر از دیگر اقشار در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، از شهروندان تقاضا داریم ماسک و دستکش را به سادگی در محیط‌های شهری رها نکنند.

وی افزود: در هر صورت حفظ سلامت این قشر که در خط مقدم مبارزه با کروناویروس هستند، باید مورد توجه ویژه مردم، مسئولان و متولیان امر قرار گیرد.

آدرس کوتاه :
رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.